PandaSC

Uszkodzenie silnika – co teraz?

Każdy silnik podlega ciągłemu zużyciu. Powodem tego są naprężenia mechaniczne i termiczne, na które silnik jest wystawiony podczas pracy. W pewnym momencie nieuchronnie dojdzie do uszkodzenia silnika. Niewielkie uszkodzenia przejawiają się w zmniejszeniu wydajności i zwiększeniu zużycia paliwa. W przypadku poważnych uszkodzeń nietypowy hałas z przedziału silnikowego jest wyraźnie słyszalny. Najgorsze, co może się stać, to że silnik przestaje działać.

Kiedy naprawa jest warta zachodu?

Odpowiedź na pytanie zależy od kilku czynników. Po pierwsze, należy dokładnie określić, jakie szkody istnieją. W warsztacie samochodowym można następnie określić w przybliżeniu kwotę kosztów naprawy. W przypadku naprawy spowodowanej zużyciem, tuleje cylindrowe są szlifowane, pierścienie tłokowe są odnawiane i zwykle instalowane są nowe zawory. Oczywiście, ponoszone są wysokie koszty tej pracy. Za prosty koszt naprawy można się spodziewać w wysokości od około 1500 do 2000 PLN.

W przypadku bardzo starego samochodu zwykle nie warto wykonywać tak kosztownej naprawy. W starym samochodzie, którego wartość nie odpowiada już kosztom naprawy, naprawa zazwyczaj nie jest warta więcej. Wtedy pieniądze należy raczej zainwestować w nowy pojazd. Jest również całkiem możliwe, aby sprzedać pojazd z niesprawnością silnika po lukratywnej cenie. .

Obrażenia od awarii silnika wysokoprężnego są bardzo drogie

Na przykład bardzo duże uszkodzenie może nastąpić, jeśli pasek rozrządu ulegnie zerwaniu. W takim przypadku często występuje całkowita utrata silnika. Jest tak w szczególności w przypadku, gdy pasek rozrządu jest rozdarty z dużą prędkością. Wtedy zwykle pomaga tylko wymienić silnik. Naprawa nie jest opłacalna w większości przypadków. Nowy silnik do małego samochodu bije za średnio 5000 euro. Nowy silnik do samochodu klasy średniej lub do modelu klasy luksusowej kosztuje około 10 000 PLN.

Jednym z problemów jest to, że większość awarii silnika występuje tylko wtedy, gdy pojazdy już się starzeją. Dlatego zawsze należy sprawdzić z wyprzedzeniem, czy koszty naprawy nie przekraczają wartości pojazdu. Eksperci opisują taki przypadek jako całkowitą stratę ekonomiczną. Naprawa byłaby opłacalna tylko wtedy, gdy jest to bardzo nietypowy lub niezwykle rzadki model pojazdu. Jeśli jest to normalny pojazd produkcyjny, powinieneś postarać się jak najlepiej wykorzystać tę sytuację.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://kzpr.pl/
http://podrozetv.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.