PandaSC

Samochody elektryczne znów wracają

W dzisiejszych czasach świat zmierza w kierunku bardziej oszczędnego i ekologicznego środka transportu. Samochody elektryczne są jednym z takich pojazdów, które zamiast energii zużywają energię elektryczną jako źródło energii. Samochód elektryczny jest samochodem, jak wszyscy wiemy, napędzany jest przez jeden lub więcej silników elektrycznych, przy użyciu energii elektrycznej przechowywanej w akumulatorach lub innym urządzeniu do przechowywania energii. Producenci samochodów na całym świecie są zajęci wynajdowaniem nowych i lepszych modeli samochodów elektrycznych i pojazdów na przyszłość. Japonia, jeden z największych producentów samochodów, podjęła już ogromne kroki w tym sektorze, uruchamiając ekologiczny samochód. I wciąż sektor samochodowy w kraju pracuje nad ulepszeniem i dodaniem nowych funkcji.

Nauczmy się przeszłości samochodów elektrycznych, zanim przejdziemy dalej. Przed rozwojem technologii silników spalinowych (ICE) i masowej produkcji samochodów o niższym zużyciu paliwa samochody elektryczne były popularne pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku. Wszyscy producenci samochodów rywalizowali między sobą o udział w rynku, wprowadzając modele wyprzedzające jeden po drugim. Postępy te doprowadziły do ​​spadku wykorzystania samochodów elektrycznych. Kryzys energetyczny lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych przyniósł krótkotrwałe zainteresowanie samochodami elektrycznymi, ale te samochody nie osiągnęły etapu masowej sprzedaży ze względu na kilka istotnych wad, takich jak wysoki koszt akumulatorów, brak dostępności infrastruktury do ładowania, potencjalny przeciążenie sieci elektrycznej , ryzyko związane z redukcją hałasu, ryzyko pożaru akumulatora.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na problemy środowiskowe i nie może się doczekać walki z nimi. Te samochody to ekologiczne pojazdy, które wykorzystują energię elektryczną jako źródło energii. Ponieważ pojazdy te napędzane są akumulatorami doładowywanymi, nie są wymagane żadne paliwa kopalne, które produkują jeden z największych rodzajów zanieczyszczeń powietrza, CO2. Pojazdy te mają cichsze silniki i mniejszą szansę na wybuch po wypadku.

Wymagania dla samochodów elektrycznych strzelają w wielkim tempie. Od stycznia 2014 r. Liczba masowej produkcji elektrycznych samochodów osobowych i użytkowych dostępnych na rynku jest ograniczona do około 25 modeli, głównie w Stanach Zjednoczonych, Japonii, krajach Europy Zachodniej i Chinach. Japonia jest numerem jeden na liście sprzedaży samochodów elektrycznych w 2012 roku, z 28% udziałem w rynku sprzedaży globalnej, następnie USA z 26% udziałem, Chiny z 16%, Francją z 11% i Norwegią z 7%.

Od 2008 roku nastąpił renesans w produkcji samochodów elektrycznych z powodu postępów w technologii akumulatorów i zarządzania energią, obaw związanych ze wzrostem cen paliw oraz konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Ludzie są świadomi i są gotowi zapłacić wyższą cenę za ochronę środowiska.

Wszystkie japońskie najlepsze marki rywalizują między sobą i wprowadzają nowe modele z ulepszonymi technologiami. Rynek kwitnie z wieloma samochodowymi modelami do wyboru. Wśród setek modeli samochodów elektrycznych dostępnych obecnie na rynku najpopularniejszymi pojazdami są Mitsubishi i MiEV, Nissan Leaf, BMW ActiveE, Toyota RAV4 EV i inne. Najlepiej sprzedającym się na świecie, elektrycznym samochodem na świecie, jest Nissan Leaf, wydany w grudniu 2010 r. I sprzedany w 35 krajach, a globalna sprzedaż to 100 000 sztuk do połowy stycznia 2014 r., Co stanowi 45% udział w rynku światowych samochodów elektrycznych sprzedawanych od 2010 r. .

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/
http://www.twojaprawda.pl/
https://dogin.pl/
http://www.angelofdeath.pl/
http://www.grykubusia.pl/
http://www.faberfaber.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.