PandaSC

Kia zaprezentowała crossover miejski XCeed

Nowy CUV jest sportową alternatywą dla tradycyjnych SUV-ów, oferując porównywalny poziom przestrzeni pasażerskiej i bagażowej. Jedyne części nadwozia, które są takie same jak pięciodrzwiowy hatchback, to drzwi przednie. Profil pokazuje stosunkowo długą maskę, która przechodzi w przednie słupki zakotwiczone za przednimi kołami, nadając pojazdowi sportową sylwetkę. Podczas gdy rozstaw osi pozostaje taki sam jak w innych modelach Ceed (2650 mm), przednie i tylne zwisy Kia XCeed wzrosły o 25 mm z przodu (905 mm) i 60 mm z tyłu (840 mm) w porównaniu z pięciodrzwiowym hatchbackiem. ). Kia XCeed jeździ na 16-calowych lub 18-calowych felgach aluminiowych, wyposażonych w opony 205/60 R16 lub 235/45 R18. Nowy model będzie dostępny w maksymalnie 12 kolorach. Nowa żywa żółć kwantowa jest unikalna dla rodziny CUV firmy Ceed.

Pakujesz więcej

Pojazd ma dłuższy zwis tylny, co przyczynia się do wydłużenia bagażnika. Głośność Kia XCeed wynosi 426 dm³ (VDA), czyli o 31 dm³ więcej niż w Ceed i tylko nieco mniej niż najlepiej sprzedającego się kompaktowego SUV-a w Europie. Po złożeniu tylnych siedzeń bagażnik jest powiększony do 1378 litrów. Wszechstronność gwarantuje także opcjonalne dzielone składane tylne siedzenia 40: 20: 40, elektrycznie sterowana klapa tylna i dwupoziomowa podłoga bagażnika, którą można przesuwać w górę lub w dół, aby uzyskać więcej miejsca lub ukryte miejsce do przechowywania pod podłogą.

Pod maską

Kia XCeed jest napędzany przez serię silników z turbodoładowaniem. Dostępne są trzy turbodoładowane silniki benzynowe: 1,0 T-GDi (88 kW / 120 KM, 172 Nm), 1,4 T-GDi (103 kW / 140 KM, 242 Nm) i 1,6 T-GDi (150 kW / 204 KM, 265 Nm). Będą również dwa czterocylindrowe silniki wysokoprężne: 1.6 CRDi (85 kW / 115 KM, 280 Nm) i 1,6 CRDI (100 kW / 136 KM, 280 Nm). Należy dodać, że w połączeniu z dwusprzęgłową siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów silniki wysokoprężne mają moment obrotowy odpowiednio 300 Nm i 320 Nm. Sprawdzona automatyczna skrzynia biegów 7DCT jest dostępna we wszystkich silnikach z wyjątkiem podstawowego 3-cylindrowego. Podobnie jak w przypadku innych modeli z portfolio produktów marki, na początku 2020 r. Do gamy Kia XCeed zostaną dodane niskoemisyjne, zelektryfikowane układy napędowe, w tym łagodne hybrydowe wersje 48-woltowe i hybrydowe typu plug-in.

Unikalną cechą gamy Ceed są hydrauliczne ograniczniki, montowane standardowo w przedniej osi wszystkich modeli Kia XCeed. Gumowy zderzak unosi się w płynie hydraulicznym w amortyzatorach i zapewnia wyjątkowo komfortową jazdę na słabych powierzchniach . Z wyjątkiem nowych przystanków hydraulicznych, elementy całkowicie niezależnego zawieszenia nowego modelu pozostają takie same jak w przypadku hamulców Ceed hatchback, ProCeed oraz Ceed Sportswagon. Jednakże prześwit pod pojazdem wzrósł o 42 mm w porównaniu ze standardową wersją Ceed (w zależności od rozmiaru koła). Inżynierowie Kia zmiękczyli przednie i tylne sprężyny odpowiednio o 7%. 4%, aby zapewnić większy komfort i stabilność w każdych warunkach. Komfort jazdy zwiększa nowy dynamiczny amortyzator tylnego zawieszenia, który dodatkowo zmniejsza hałas drogowy i wibracje konstrukcji.

Emilio Herrera, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe, komentuje: „Kia XCeed jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na samochody z większą emocją i dynamiką niż SUV, zarówno pod względem wyglądu, jak i właściwości jezdnych. Jednak klienci ci nie chcą stracić praktycznych cech większego samochodu. Nasz nowy CUV spełnia te potrzeby, ma charakterystyczny i nowoczesny design oraz przestronne, uniwersalne nadwozie. Kia XCeed łączy zalety zarówno hatchbacka, jak i SUV-a i przynosi coś odświeżającego i odmiennego od europejskich klientów. ”

Miejski crossover Kia XCeed będzie produkowany w europejskiej fabryce w Żylinie na Słowacji, wraz z pięciodrzwiowym Ceed hatchback, Ceed Sportswagon i pięciodrzwiowym hamulcem ProCeed. Najnowszy członek rodziny Ceed w Europie zostanie sprzedany w trzecim kwartale 2019 roku ze standardową gwarancją 7 lat i 150 000 kilometrów.

http://www.grajcarnia.pl/
http://www.gryfbet-gielda.pl/
http://www.ann-design.pl/
https://www.redsonia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.