PandaSC

Czy warto kupić opony całoroczne?

Jeszcze do niedawna panowała powszechna opinia, że najlepiej jest posiadać dwa komplety opon – letnie i zimowe. Rzeczywiście takie ogumienie jest najlepiej dostosowane do danego okresu użytkowania. Kierowcy, którzy w ciągu roku pokonują kilkadziesiąt tysięcy kilometrów faktycznie mogą być wymagający, jeśli chodzi o opony i wybiorą ogumienie dedykowane. Ale w przypadku sporadycznego użytkowania samochodu opony całoroczne mogą się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie, że te, będące obecnie w sprzedaży, charakteryzują się całkiem niezłymi własnościami jezdnymi w porównaniu z ich poprzedniczkami z ubiegłych lat. Zachowują się całkiem poprawnie zarówno w ujemnych jak i dodatnich temperaturach, na suchej i na mokrej jezdni.
Kupując opony całoroczne można zapomnieć o kolejkach u wulkanizatora. Odchodzą na bok koszty przekładania opon na felgi lub zakupu dodatkowego kompletu felg. Jest to też oszczędność miejsca, jakie zajmuje drugi, nieużywany sezonowo komplet opon.

A więc jeśli planujemy kupić nowe opony, warto rozważyć obie opcje – zarówno opony dedykowane, jak i całoroczne. Decyzja będzie uzależniona od naszych osobistych potrzeb.

http://zlotypionek.pl/
http://www.grajcarnia.pl/
http://www.faberfaber.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.