PandaSC

Bill Gates w skrócie o samochodach elektrycznych

Jaki samochód kupiłbyś, gdybyś był jednym z najbogatszych ludzi na świecie? Czy wybrałbyś klasyczne palniki, czy z czasem i sięgnąłbyś po ekologiczne maszyny?

Opinie na temat samochodów elektrycznych są różne. Dla siebie powiem, że jeśli chodzi o prowadzenie samochodu, różni się on od prowadzenia samochodu spalinowego. Łatwość użytkowania, właściwości jezdne i wiele innych funkcji są zaraźliwe. Wiele osób, które kiedyś wypróbowało „dobry” samochód elektryczny, nie chce już innego samochodu. Ale jakie są opinie bardzo wybitnych kręgów zawodowych? Czy są identyczne z naszymi, czy też zupełnie inne, poza naszymi możliwościami? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W każdym razie przeczytaj krótkie oświadczenie współzałożyciela Microsoftu, Billa Gatesa.

Długo zwlekał z zakupem samochodu elektrycznego. W różnorodnym wywiadzie z YouTuberem powiedział jednak, że wprowadza do swojej floty nowe, gorące Porsche Taycan. I nie było słowa po słowie. W każdym razie, co jest ważne dla Porsche, ich samochód elektryczny lubił multimilionera.

W każdym razie, co powinieneś wiedzieć o poglądach Billa Gatesa na temat elektromobilności? Twierdzi, że cena pojazdów elektrycznych w porównaniu z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi zostanie podniesiona w najbliższej przyszłości (horyzont około 10 lat). Uważa również, że tak naprawdę nie będą napędzać tylu palników w dającej się przewidzieć przyszłości.

A co według niego jest największą słabością samochodów elektrycznych? Wyraźne ładowanie i jazda. Jednak jazda na elektryczności ma swoje zalety. Teoretycznie także niższe koszty, ale także konserwacja lub serwis. Z drugiej strony istnieją jednak kontrargumenty niż droższe polisy ubezpieczeniowe, które zależą od ceny zakupu samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.